foto: Monika Szałek. Zdjęcie wykonane na potrzeby sesji okładkowej do książki pt. ,,Detoks cukrowy" Wydawnictwo RM

dietetyk Agata Lewandowska

Dietetyczka z dziesięcioletnim doświadczeniem, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, SGGW, podyplomowych studiów z Psychodietetyki na SWPS oraz licznych kursów i warsztatów.

Specjalizuje się w terapii nadwagi i otyłości oraz dietoterapii chorób (w szczególności: choroba Hashimoto, celiakia, zespół jelita drażliwego, nadciśnienie, miażdżyca, hipercholesterolemia, zespół metaboliczny, cukrzyca typu 2). Jest autorką dziesięciu poradników o diecie i zdrowiu w tym: „Hashimoto. Dieta i styl życia w chorobie”; „Dieta zdrowych jelit”; „Dieta w chorobie Hashimoto”; „Niski indeks glikemiczny”; „Dieta anti-aging” a także powieści edukacyjnej o odchudzaniu „Dietetyk na talerzu”.

Interesuje się wpływem odżywiania i stylu życia na zdrowie, samopoczucie, wygląd i sylwetkę. Szczególnie pasjonują ją możliwości zapobiegania poważnym chorobom poprzez zdrową dietę. Chętnie zgłębia również tematykę wpływu diety na stan skóry oraz zapobiegania oznakom przedwczesnego starzenia się.

Lubi przekazywać wiedzę i stara się to robić w przystępny sposób. Prowadzi stronę internetową oraz bloga pod adresem www.lewandowskaagata.pl.